Galvaniz Çelik Rulo

Galvaniz Sac ve Rulolar / Galvanized Steel Plates and Coils

Ürün: Galvaniz Sac ve Rulolar / Galvanized Steel Plates and Coils
Spesifik Özellikleri:  Ürünlerin ömrünü uzatan ve nem gibi olumsuzluklar karşısında deformasyona uğramayan ekonomik fiyatlarda üretilen saclardır.
Uygulama Alanları: Sokak tabelaları, Beyaz Eşyalar, Otomotiv, Metro, Tren ve Uçaklar iç ve dış yüzey parça üretimlerinde, Kablo Kanalı ve Aydınlatma Armatürleri, Kablo Sanayi, Madeni Eşya ve Ambalaj Sanayi, Binaların dış cephe kaplamaları ve izolasyon işlemleri
Üretim Ölçüleri: Levha Genişlik (n): 600 - 1.250 mm 
Rulo Genişlik (n): 2,0 - 8,00 mt
Et Kalınlık (t): 0.125 - 2.5 mm,
İç Çap: 508mm/610mm
Üretim Standartları: JISG3302, ASTM A653M, EN10327, DIN17162
Çinko Kaplama:  40g/m2 - 275g/m2 (Çinko oranı düşük)
Çelik Sınıfı: SGSS/SGCD1/SGCD2/SGCD3/SGC340
400, 440, 490, 570/CS TypeA, B, C/FS Type A/FS, TypeB/DDS

Galvanize Sac ve Rulo
United Steel Co. olarak, yüksek kalitede ve rekabetçi fiyatlarla Galvaniz Sac ve Rulo üretiyor ve tüm dünyaya başarı ile ihraç ediyoruz.
Galvanize Sac/Yassı/Rulo Çelikler, soğuk haddelenmiş metalin sıcak daldırma aşaması sonucunda her iki yüzeyinin ergimiş sıvı çinko(Z) tabakasına batırılması ile oluşan kaplama ile üretilir.
- Çelik yüzeyinde çinko kaplamanın oluşturulmasının ardından indüksiyon ile ısıtma sonucunda ara yüzeydeki kaplamanın çinko demir alaşım tabakasına dönüştürülmesiyle birlikte galvanize yassı çelikler üretilir.
- Atmosfere açık alanlarda, malzemede oluşacak korozyonu/paslanmayı engellemeye ve malzeme ömrünü artırmaya yönelik yapılan bu kaplama işlemiyle üretilen galvanizlenmiş malzemeler, özellikle otomotiv sektörü ve dış yüzey kaplama yapan sektörlerin en önemli girdisini oluşturur.
- Galvaniz kaplama, diğer paslanmaz ürünlere göre fiyat avantajı sağlaması ve rahat temin edilebilmesi sebebi ile daha çok tercih edilen malzemedir.
- Galvaniz(Z)/ Galvanile(ZF) çelikler kromatlama ve/veya yağlama ile pasive edilerek, yüzeyde oluşturulan çinko kaplamanın korunumu sağlanır.
- Galvanizlenmiş malzemelerin yüzey kaliteleri, uluslararası standartlar baz alınarak A, B ve C (en iyi) yüzey olmak üzere, 3 farklı yüzey kalitesinde üretilir.

Galvaniz Çelik & Paslanmaz Çelik Farkı
- Galvanizli Çelik, erimiş çinko içine daldırma yöntemi ile üretilir
- Paslanmaz Çelik, erimiş çeliği erimiş krom (+%10) ve diğer elementlerle birleştirilerek karıştırılması ile üretilir.

Galvaniz Sac&Rulo Yüzey Kalitesi
Yüzey Kalitesi: EN 10346 standardına göre A, B ve C (En iyi) yüzey kalitesi sağlanır.
A yüzey : Kaplanmış yüzey Batık, çizik, oyuklar, yüzey görünümündeki değişmeler, siyah noktalar, hafif pasivasyon lekeleri gibi kusurlara izin verilebilir. Ayrıca tension leveller kırık izi ve duruş kaynaklı izler görülebilir.
B yüzey : İyileştirilmiş yüzey Temper haddeleme işlemi ile elde edilen yüzeydir. Çok küçük ölçülerde hafif çizikler, temper hadde kaynaklı izler, tension leveller kırık izi, çinko akış izi, duruş kaynaklı izler ve hafif pasivasyon lekeleri gibi kusurlara izin verilir.
C yüzey : En iyi kalitede yüzey Temper haddeleme işlemi ile elde edilen yüzeydir. Yüksek kalitede boyama işlemine uygundur.
(Aksi belirtilmedikçe A yüzey özelliklerine uygun üretilir)

Galvaniz Kullanım Avantajları
Korozyon direnci: Kaplamadaki çinkonun doğasında bulunan metalin korozif elementlere karşı bariyer kurarak korunması nedeniyle, mükemmel bir korozyon direnci sağlıyor. En iyi kullanım ömrü kaplamanın kalınlığına ve ortamın şiddetine (nem, tuzlu vb.) bağlıdır.
Mükemmel yüzey görünümü: C yüzey kalitesi görünür yüzey uygulamalarında sorunsuz olarak kullanılır.
Şekillendirilebilirlik: Galvanizli çelikler ekstra derin çekilebilirlik ve bükme istenen parça üretimlerinde rahatlıkla kullanılır.
Boyanabilirlik: Doğru ön işlemlerin (yüzey işlemleri,yağ alma) yapılması akabinde boyanabilir.
Kaynaklanabilirlik: Birçok bilinen kaynak prosesleri ile kaynaklanabilir. Galvanile ürünler galvanizli ürünlere göre daha geliştirilmiş punta kaynaklanabilirliğine sahiptir.

Galvaniz Çelik Grubu